שאלות נפוצות

מהו הידרוקסיל?

כבר משנת 1970 ידוע שרדיקלים של הידרוקסיל (הידרוקסילים) נוצרים באופן רציף באטמוספרה על ידי פעולת אור השמש בתחום הקרינה אולטרה סגולית (UV) של אור השמש.

אולם רק לאחרונה קבעו החוקרים כי הידרוקסילים הם הכוח המניע העיקרי מאחורי התגובות המתרחשות במהלך היום עם פחמימנים בסטרטוספרה והמפרקות את מרב המזהמים הטבעיים ואת אילו מעשה ידי אדם, כולל את גזי חממה כמו מתאן ואוזון. הידרוקסילים האטמוספריים הוכחו גם כקוטלי חיידקים, וירוסים, ועובש מאחר והם מסוגלים לגרום נזק לדופן התאים של אילו ולהביא למותם.

ריכוז ההידרוקסיל במהלך היום נע בין 0.5 ל- 6.2 מיליון הידרוקסילים בכל סנטימטר מעוקב של האוויר הפתוח בסביבתנו.

הידרוקסילים אטמוספריים הם מרכיב קריטי ביכולת הדינמית של הטבע לאפשר מערכות סביבתיות חופשיות מפתוגנים וחומרים כימיים מזיקים.

ככל שהסביבות הפנימיות בהם אנו חיים הפכו ליותר ויותר סגורות כלפי החוץ, אנחנו הפכנו לתלויים במערכות אוורור כדי לשמור על אוויר בטוח בתוך המבנים. הידרוקסילים הקיימים באוויר החופשי הם בעלי אורך חיים קצר מאוד, ולכן לא שורדים מספיק זמן כדי לטהר את האוויר בתוך המבנים. הבתים שלנו, מקומות עבודה, המקומות בילוי הסגורים וסביבת התחבורה הם ברובם בעלי רמות כרוניות, לא בריאות, של תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) ופתוגנים. כדי לטפל במזהמים אלה פותחו מערכות לטיהור האוויר הפנימי.

האם הטכנולוגיה מוכחת כיעילה לקורונה?

הטכנולוגיה של PYURE נבדקה בניסוי ייחודי בבית חולים קליני בקליפורניה, בחלל סגור המדמה תנאים אמיתיים בחדר (לעומת תנאי מעבדה). ניסוי זה, היחיד מסוגו בעולם על וירוס הקורנה SARS-COV 2 – הוא ניסוי פנמדי ולא מולקולרי, ובעזרתו  הוכחה יעילות הטכנולוגיה להשמדת כ-99.99 אחוז מהוירוס באוויר בחלל סגור ובנוכחות בני אדם! ניסוי זה קיבל את תוקפו של המכון הביולוגי נס ציונה, ובנוסף את תוקפו של ד"ר איתן ישראלי, יו"ר האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגית.

האם הוא מייבש, מצנן או מחמם את האוויר?

התכונה הייחודית של טכנולוגיית ההידרוקסיל היא שהיא מייצרת כל הזמן זרם קבוע של הידרוקסילים בסביבה סגורה ואינו מסיר לחות, קירור או חימום של האוויר.

יש לי כבר מיזוג אוויר - למה אני צריך?

תפקידם של מזגנים הוא לכוון את הטמפרטורה. טכנולוגיית הידרוקסיל משפרת את איכות האוויר, ו"מחטאת" את החלל הסגור במקום העבודה שלך או בביתך על ידי יצירת הידרוקסילים.

במה זה שונה ממזגן או ממסיר לחות?

המערכת שלנו מייצרת הידרוקסילים שמנקים את האוויר הפנימי ואת המשטחים מפני פתוגנים. זה לא מווסת את הטמפרטורה או את הלחות.

האם זה בטוח לחיות מחמד או לילדים?

כן, ההידרוקסילים משפרים את איכות האוויר ומפחיתים את העברת הפתוגניים על ידי ביטולם באוויר החלל ובמשטחים עצמם. בני אדם ובעלי חיים התפתחו עם הידרוקסילים בסביבתם הטבעית.

האם הטכנולוגיה בטוחה לשימוש בסביבות בריאותיות כמו מרפאות, בתי חולים ומתקני טיפול בילדים?

כן – ההידרוקסיל  ממלא תפקיד משמעותי בהפחתה של העברת חיידקים ווירוסים, והטכנולוגיה מנוצלת כיום על ידי מגוון רחב של סביבות בריאות וטיפול. הטכנולוגיה עוברת בימים אלה ניסויים בבתי חולים ברחבי העולם, והיא פועלת כממלאת תפקיד פעיל בהפחתה משמעותית של נוכחות נגיפים ופתוגניים אחרים. מינהל התרופות הפדרלי האמריקני (FDA) אישר את הטכנולוגיה והמערכת MDU/RX בשנת 2014 לשימוש במתקנים רפואיים CLASS 2

האם זה ישפיע על צמחים?

להידרוקסיל השפעה חיובית על צמחים. ניסויים הראו כי טכנולוגיית PYURE/ODOROX משפרת את מצבם ואת תוחלת החיים של הצמחים .

האם יש השפעות בריאותיות שליליות?

לא. הידרוקסילים אטמוספריים מתרחשים באופן טבעי ואין להם שום השפעה שלילית על בני אדם, בעלי חיים או צמחים.

האם זה יוצר פליטת פחמן?

המערכות פולטות רק רמות בטוחות של חומרים מחמצנים שנבדקו ביסודיות ליעילות ולבטיחות, וזאת מכיוון שהיא משחזרת תהליך המתרחש באופן טבעי באטמוספרה.

האם היחידה צריכה להישאר פעילה כל הזמן?

זה תלוי בכם. כדי ליצור זרם קבוע של הידרוקסילים צריך להפעיל את היחידה. ברגע שאתם מכבים את הייצור של ההידרוקסיל- הוא נפסק. זו העדפה אישית אשר תלויה בשימוש.

כמה זמן לוקח להפוך את החדר לבריא?

הוכח כי ההידרוקסיל יעיל עבור וירוסים עמידים כולל ממשפחת הקורונה ופתוגניים אירוסוליים אחרים. הזמן הסטנדרטי הוא הפעלה רציפה של 24 שעות. זה עלול לקחת יותר זמן כאשר יש זיהום כבד. עם זאת, לאחר שהחדר 'יתנקה' הוא יישאר כך בזמן שהיחידה פועלת.

איך אדע אם המערכת משפיעה?

תוכלו לשים לב שאיכות האוויר הפנימי שלכם השתפרה, היא תרגיש 'טרייה' יותר, ותורגש ירידה ניכרת בריחות. ככל שרמת ה- VOC גבוהה יותר (כולל מטהרי אוויר ומפיצי ריח מלאכותיים) כך יבחינו בריח ה'מחמצן' בזמן שיחידת ההידרוקסיל עושה את עבודתה. ברגע שחומרים אלה מתפרקים ומסולקים, גם ריח זה ישקע.

האם תהליך הידרוקסיל פולט ריח כלשהו בזמן ההפעלה?

הידרוקסילים, כמו חומרים מחמצנים אחרים, כגון אוזון, אינם ניתנים לאיתור על ידי האף האנושי. כל ריח שנוצר הוא מהתהליך הכימי של ההידרוקסילים המפרקים את הרעלים הקיימים בחדר.

כמה זה רועש?

מערכות ההידרוקסיל מייצרת 38-50 דציבלים (DB) במטר אחד, מה שאומר – פחות רעש ממאוורר או ממזגן רגיל. טכנולוגיית PY כה שקטה – שללקוחות רבים יש יחידות באזורי שינה משפחתיים.

כמה כוח חשמל הוא צורך?

המערכות צורכות בין 30 וואט ל350 וואט תלוי בגודל החלל וסוג המערכת .

האם יש בו פילטרים שצריך לנקות?

תלוי בסוג המערכות ישנם מערכות עם פילטר אבק רחיץ שיש לנקות אותו פעם בחודש (תלוי ברמת הזיהום בחדר) כדי להבטיח את ניקיון ה- HGU. פילטר זה משמש רק למניעת כניסת חלקיקי אבק גדולים יחסית ליחידה ועלול להוריד את ביצועי ה- HGU. הוא אינו מיועד להיות מסנן חלקיקי אבק עדינים.

באיזו תדירות אני צריך להחליף את ה-HGU (Hydroxyl Generation Unit ) ?

עליך להחליף את יחידת ייצור ההידרוקסיל (HGU) לאחר כ- 8.000 שעות פעולה שזה אומר בערך פעם בשנה. היחידה תציין מתי עליך להחליף את ה- HGU בהודעה שאומרת "פג תוקף .

למה אני צריך?

טכנולוגיית ההידרוקסיל  מספקת סביבה פנימית בריאה יותר ונקייה יותר לבית, לעבודה ולחללים הציבוריים. מייצרת קו הגנה קבועה באוויר הסגור וזה מקטין משמעותית את הסיכון לזיהומים והידבקויות בין אנשים בחלל סגור ובניגוד למוצרים אחרים- אינו מכניס כימיקלים כגון אתנול, אוזון ,אמוניה או כלור לחדר.

האם זה מפחית אלרגיות ואסטמה?

לקוחות מדווחים על שיפור ניכר בתנאים אלה, ככל הנראה בגלל שיפור באיכות האוויר והסרת מגוון רחב של חומרים מגרים פוטנציאליים כמו עובש למשל.