עובש – כל החידושים לטיפול בשנת 2021

טיפול בעובש

במאמר זה נעזור לכם להבין מהו עובש, ממה הוא נוצר, למה הוא גורם, איך מטפלים בו ,איך הוא משפיע עלינו ועל הבריאות שלנו, וכיצד אנחנו ב- MSGROUP בעזרת טכנולוגית ODOROX הידרוקסיל הייחודית שלנו מציעים טיפול נגד עובש ומניעת עובש.

עובש נמצא סביבנו הרבה יותר ממה שאנחנו מדמיינים. כן, אנחנו רגילים לעובש בתקרה, עובש במקום העבודה, עובש בארון, עובש באמבטיה ,ובעיקר עובש במזון. אך עובש מתחבא ומתפשט במקומות שאנחנו לא בהכרח מודעים אליהם. עובש מסוכן לנו יותר ממה שאנחנו יודעים, ועל כן כינסנו את כל המידע שיכול לעזור לכם להבין על מה בעצם מדובר, ומה אנחנו יכולים לעשות נגד עובש.

אז מהו עובש?

עובש הוא סוג של פטרייה אשר מכסה משטחים שונים. העובש כפי שאנו מכירים בחיי היום יום, מופיע בדרך כלל על גבי מזון או משטחים שונים כגון: קירות, ארונות, תקרה וכד’. עובש במזון מכיל לעיתים קרובות עוד חיידקים רבים.

העובש מכיל לעיתים קרובות נבגים, המהווים שלב מיוחד במחזור החיים של הפטריות. המושג נבג מקושר רבות למחלות הנגרמות על ידי חיידקים, אך עיקר הבעיות הבריאותיות כתוצאה מעובש עלולות להיגרם לאנשים בעלי מערכת חיסון חלשה וכן ללוקים בבעיות במערכת הנשימה. עובש עשוי לגרום לפירוק ביולוגי לא רצוי של חומרים טבעיים, לדוגמה; אוכל מקולקל, ומכאן חשיבותו לשימור מערכות ביולוגיות. מכיוון שעובש יכול לגדול גם על אוכל, הוא עשוי להפוך אותו לעיתים רחוקות לרעיל, לכן הוא גורם מרכזי להשחתת מוצרי מזון ומחלות.  לעובש שימושים בתעשיית המזון, במחקר וברפואה.

חשוב לא להסתמך על מראה עיניים בלבד – אלא לנסות ולזהות גם ריח של עובש. לעתים מתפתח עובש בבית אך איננו מסוגלים לראותו מפני שהוא מסתתר בתוך רהיטים או מאחוריהם, מאחורי לכלוך, טפט או צבע או במקום אחר החבוי מן העין. אולם גם במקרה כזה, ריח של עובש – ריח טחוב של רטיבות של עומדת – יכול להעיד על הימצאותו בקרבת מקום.

באיזה טמפרטורה עובש מת?

מכיוון שרוב סוגי העובש לא שורדים בטמפרטורה הנמוכה מ-4 מעלות צלזיוס, משתמשים בטמפרטורה זו כדי לשמר אוכל. בתנאים סביבתיים שאינם מאפשרים גדילה, העובש ישאר בחיים אך במצב רדום בטווחי טמפרטורה ולחות רחבים, כתלות בזן. עובשים מסוימים יכולים לשרוד תנאים סביבתיים קשים ביותר, כמו משטחי הקרח באנטארקטיקה, תמיסות מאד חומציות, סבונים אנטי-חיידקיים ואפילו בדלק מטוסים.

עובש הוא מפגע בריאותי ששומר על פרופיל נמוך ומצליח להפוך דירות ומשרדים ל-"בתים חולים" מבלי שהמשתמשים בהם יודעים מה פגע בהם. אנחנו בדרך כלל שמים לב רק כאשר יש עובש בקירות או עובש בתקרה, אך למעשה מושבות עובש מתפתחות על כל משטח לח וחשוך. מושבות עובש בלתי נראות משחררות "עננים" של נבגים מיקרוסקופיים הגורמים למנעד רחב של מצבים רפואיים – ממחלות כרוניות ועד למחלות קטלניות. עובדים במשרדים בהם ישנו עובש במזגן, סובלים מכאבי ראש ומעוד תופעות קשה להגדרה, שמקורן באוויר עתיר נבגים רעילים.

ישנן פטריות נפוצות כמו פטריה בקיר אשר שכיחה במטבח ובאמבטיה שנקראת סטאקיבוטריטיס (בדרגת סיכון הגבוהה ביותר). היא מצויה בסביבת טפטים, קרטון ופאנלים מעץ רטובים. סטאקיבוטריטיס מייצרת "רעל" מסוכן, שחודר דרך הנשימה, מונע סינתזת חלבונים חיוניים וגורם לשינוים בחומר הגנטי. עובדי משרדים בהם קיים עובש זה שאינו נראה לעין סובלים בדרך כלל מעייפות והרגשה כללית רעה. הנבגים מדכאים את המערכת החיסונים והרופאים אינם מזהים את הסיבה. גם אספרגילוס פאמיגטוס שייכת לקבוצה זו ומתקיימת על צמחים ויונקים.

האם עובש מסוכן לבריאות?

עובש מופיע רבות בטבע, ונבגים הם רכיב שכיח באבק. עם זאת, כאשר כמות הנבגים רבה, הם עלולים להיות מסוכנים לבני-אדם ועשויים לגרום לאלרגיות ולבעיות במערכת הנשימה. בנוסף, כאמור, עובשים שונים מייצרים רעלנים אשר עלולים להיות מסוכנים לבני-אדם ולחיות בבליעה ובנשימה. לא כל סוגי העובש רעילים, והמושג "עובש רעיל" מתייחס לזנים ספציפיים בלבד. מחקרים שונים טוענים כי חשיפה לרמה גבוהה של רעלנים שמקורם בעובש עשויה להוביל לבעיות עצביות ובמקרים חמורים אף למוות. חשיפה לטווח ארוך, לדוגמה, עובש בבית, עשויה להיות מזיקה באופן מיוחד.

סוג העובש הרעיל ביותר לבני אדם הוא עובש שחור – קבוצת פטריות קיר מגוונת המתפתחת במקומות רטובים, שהמשותף ביניהן הוא הצבע השחור, אם כי רק זנים מסוימים רעילים וגורמים למחלות חשוכות מרפא ולמוות. כל הפטריות יוצרות גופיפים הנקראים נבגים לצורך רבייה. נבגים אלה המשתחררים לאוויר, הם אלו שגורמים לנזק כשאנשים נושמים אותם. הנבגים עמידים מאוד, לאורך עשרות ומאות שנים הם שורדים גם בתנאים קשים, חלקם אף שורדים קרינה רדיואקטיבית, על-סגולית או לחץ אטמוספירי.

אלרגיה לעובש – יש דבר כזה?

אכן יש. סימפטומים לאלרגיה לעובש הם בין השאר; עיניים לחות, שיעול, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בנשימה, עייפות, אף סתום והתעטשויות לעיתים תכופות. עובש גדל בעיקר באזורים לחים ורטובים ובמרתפים, לכן ניתן למנוע את התפשטותו ובכך את ההשפעות המזיקות שלו באמצעים פשוטים. הפעולה החשובה ביותר נגד עובש היא ניקוז הרטיבות ובכך למנוע את הלחות, לאחר מכן יש לאוורר את הסביבה. בנוסף ישנם כימיקלים שונים היכולים לפגוע בעובש וכן גישות מניעתיות וטיפוליות המבוססות על הזרמה של פרוביוטיקה לחללים בהם עלול להתפתח עובש או כאלו שכבר התפתח בהם עובש. ניתן לנצל את רעילות העובש לטובת בני-אדם ליצירת תרופות אנטיביוטיות כמו פניצילין.

הרעלת עובש

עובש רעיל הנו בעיה בריאותית היכולה לגזול מכם את הכוחות הפיזיים ולהותיר אתכם פגועים עם מחלות גופניות.

כאשר העובש נשאף אל תוך הריאות, הוא מותיר את החותם שלו במגוון דרכים. מיקוטוקסינים (Mycotoxins) נוצרים מעובש ורבים מהם ניתן למצוא בשתן, בצואה וברוק שלכם.

החשיפה לעובש יכולה ליצור בעיות בריאותיות המבלבלות רופאים ומומחים, מכיוון שהן נראות שונה מאדם לאדם. התופעות הפחות קשות הן דלקות ועלייה בדרגת הרגישות לאלרגיות. כשהתופעות הקשות יותר הן אסטמה, עקה חמצנית (oxidative stress-מצב שבו הגוף לא מסוגל להתמודד עם כל הרדיקלים החופשיים) ואפילו בעיות במערכת החיסונית.

סימפטומים שכיחים לעובש שחור הם אלרגיה, הפרעת נשימה, סינוסיטיס, גירוי עיניים וגרון, שיעול, עייפות כרונית, ותלונות מסתוריות ללא הסבר רפואי. המסוכנת בפטריות היא סטקיבוטריטיס, הקשורה לאלרגיה, למחלת כבד ואף לנזק למערכת העצבים ומוות. אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה רגישים יותר לנבגים אלו. חשיפה ממושכת לריכוז נמוך גורמת להתפתחות רגישות יתרה שעלולה לגרום בעתיד לתגובה אלרגית קטלנית

אנשים שונים נבדלים במידת רגישותם לעובש, ואלה שמערכת החיסון שלהם מוחלשת נוטים יותר מאחרים לפתח תסמינים. מחקרים שנערכו בארצות הברית מעריכים שכ-5 אחוזים מהאוכלוסייה יסבלו במהלך חייהם מתופעות כלשהן של מערכת הנשימה הנובעות מאלרגיה לעובש.

פרופ' צבי שבת, מוסמך לבריאות הציבור, בעל דוקטורט במדעי בריאות הסביבה ומרצה בכיר בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ניו יורק כותב באחד ממאמריו …"על הקשר הסיבתי בין חשיפה למיקוטוקסינים (רעלנים) שנוצרים על ידי עובשים רעילים, לבין תופעות תחלואה קשות כגון שכחה, עייפות כרונית או רעד, יש ספרייה שלמה ועולם מחקרי שלם", אנשים הנחשפים לאורך זמן לסוגי עובש מסוכנים כגון סטקיבוטריס(Stachybotrys) , אספרגילוס (Aspergillus), או קטומיום(Chaetomium) , עלולים לסבול מאינספור תסמינים ומחלות, בהם ברונכיטיס כרונית, פגיעה בכושר הלמידה, ליקויים נפשיים, בעיות לב, סרטן, טרשת נפוצה, עייפות כרונית, זאבת, דלקת מפרקים שגרונית, דימום בריאות ועוד.

"לא מדובר רק בתופעות נשימתיות. אלו מהוות חלק מסך כל התופעות. אנשים מגיעים אל הרופא עם רעד בגלל עובש שתוקף את מערכת העצבים, שמאובחן כפרקינסון. חלק אחר מרעיל את המוח ואנשים סובלים מחוסר ריכוז, מבלבול, איטיות בתגובות ועוד" כותב שבת.

עובש בסביבת העבודה

מקרה אמיתי שארע במקום עבודה שמטעמים מובנים לא נחשוף במאמר זה:

לאחר תלונות מצד עובדים על ריח לא נעים במבנה, נדלקה נורה אדומה ומנהלי החברה החליטו לא להסתפק בצבעים ובטייחים. הם הזמינו בדיקה לאיתור מזהמים מיקרוביולוגיים.

תוצאות הבדיקה הדהימו את ההנהלה. כמויות גדולות של עובש מסוכן התגלו במבנה וביניהם אספרגילוס (Aspergillus) שיש לו פוטנציאל מסרטן, ועובשים אחרים הידועים כגורמי זיהום ריאתי.

בעקבות הממצאים, נאלצה החברה לפנות את המבנה. למקום הוזמנו מומחים לשיקום מבנים, שבמשך כמה שבועות הכשירו אותו מחדש. לעובדים שהתלוננו על גירויים בעיניים ובדרכי הנשימה נערכו בדיקות רפואיות,

טיפול בעובש

אם אתם מגלים שאתם רגישים לעובש או שנחשפתם לעובש רעיל, ישנם מספר דברים שאתם יכולים לעשות על מנת להתחיל להרגיש טוב יותר ולהשיב את בריאותכם למסלולה התקין.

קודם כל, עליכם לצאת מהסביבה שבה נמצא העובש. אתם לא יכולים להקריב את הבריאות שלכם בין אם המשמעות היא לצאת מהבית או להישאר מחוץ לבניין שאתם עובדים בו.

בנוסף, אנחנו ב- MSGROUP רוצים בראש ובראשונה לשמור על הבריאות שלכם. היום, יותר מתמיד אנחנו לא יכולים להתעלם מהחשיבות הגדולה של הקפדה על בריאות וניקיון בכל מקום- בבית, בעבודה, בסופר ובכל מקום שאנו יכולים להמצא בו.

אנחנו גאים לספר שכבר היום נהנים מטכנולוגית ODOROX הידרוקסיל שלנו עשרות מוסדות וחברות ברחבי הארץ. אנו מעמידים לרשותכם את כל הטכנולוגיות שברשותנו כדי להפוך כל חלל שתרצו לנקי ובריא ככל האפשר.

מנטרל ריחות רעים תעשייתי למשרדים מפעלים ומוסדות

טיפול בריחות רעים

היום בעולם המודרני, לפעמים קשה לנו להבדיל בין הבית שלנו ובין מקום העבודה. בסוף, אם תחשבו על כך, תגלו כי אנחנו מבלים שעות רבות בעבודה, יותר מאשר כל מקום אחר. אלא שבניגוד לבית שלנו, עבורו אנחנו קונים נרות ריחניים לטיהור הבית, משקיעים שעות בבחירה בין מפיץ ריח אחד לשני, מחפשים את המוצר שסופג ריחות רעים בצורה הטובה ביותר, מקום העבודה מקבל הרבה פחות תשומת לב.

אבל עם יד על הלב, מי לא חושב שלמשרד שלו לא יזיק מנטרל ריחות רעים? מי לא מרגיש במפעל בו הוא עובד, שאולי הגיע הזמן לנקות אותו, להעביר אותו חיטוי יסודי ולשחרר את העובדים מהריחות הלא נעימים והעובש שמעלים הקירות? אם גם אתם מרגישים שהגיע הזמן לדאוג לחיטוי וטיהור מקום העבודה שלכם, אתם ממש לא לבד.

לא פעם אנחנו פוגשים בבעלי מפעלים, מוסדות ומשרדים שנמנעים מלהביא צוות שידאג לחיטוי וטיהור האוויר בצורה מסודרת אחת לכמה זמן. האמת היא שאנחנו לא מאשימים אותם. לוח הזמנים העמוס לעייפה לעיתים מונע מאתנו לדאוג לדברים חשובים שאנחנו לא תמיד שמים אליהם לב. אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. קבוצת MSGROUG היא המשווקת הבלעדית של טכנולוגיית ODOROX. מדובר בטכנולוגיה ירוקה בשימוש הידרוקסיל, ייחודית, המאפשרת טיהור וחיטוי של מפעלים, מוסדות ומשרדים ללא הפצה של חומרים רעילים.

אם אתם רוצים לשמוע עוד על הטכנולוגיה, על החשיבות של חיטוי המשרד ואיך כל זה קשור להפחתה של ריח לא נעים, המשיכו לקרוא.

על טכנולוגיית הידרוקסיל בקצרה

אנחנו לא נלאה אתכם. הרי מדובר בטכנולוגיית הידרוקסיל שפותחה במשך שנים על ידי צוות מקצועי של אנשי ביולוגיה, רפואה ועוד. ולכן לא נכביד בפרטים רבים. מה שחשוב לדעת הוא שהבחירה של חברת HGI האמריקאית, שאנחנו כאן בישראל המשווקים הרשמיים שלה, הייתה לייצר טכנולוגיה חדשה בשימוש הידרוקסיל שתאפשר חיטוי משרדים, חיטוי מוסדות, חיטוי מפעלים ועוד ללא הפצה של חומרים רעילים מסוכנים לסביבה ולעובדים תוך כדי התהליך.

כדי שתבינו לעומק על מה אנחנו מדברים, נשאל אתכם שאלה כמעט מצחיקה. מי מאתנו לא הזמין פעם מדביר הביתה? אתם בוודאי יודעים שכאשר אנחנו מזמינים מדביר אנחנו צריכים להתכונן ליום מחוץ לבית. זה למה? כי תהליך ההדברה משחרר חומרים רעילים שיכולים להביא לנזק לא רק לבעלי החיים אותם המדביר רוצה להשמיד, אלא גם לנו לבני האדם.

טכנולוגיית ODOROX באה לפתור בדיוק את הנקודה הזאת. הטכנולוגיה מאפשרת למעשה חיטוי יעיל ואפקטיבי של חללי עבודה שונים, בצורה אורגנית וירוקה לחלוטין, כזו שלא תפגע בעובדים לאחר מכן.

למה חשוב להפקיד על חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות וחיטוי משרדים?

מה זו בעצם פעולת החיטוי? כאשר אנחנו מזמינים חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים וחיטוי מוסדות אנחנו למעשה מבקשים משהו שישמיד את המזיקים שנמצאים באוויר. זה נשמע מוזר אנחנו יודעים, אבל האמת היא, שהחיים שלנו מלאים במזיקים. בין שאנחנו רואים אותם ובין שאנחנו לא רואים אותם. למזיקים הללו, אלו שנמצאים באוויר ואנחנו לא מש מודעים לקיומם קוראים ווירוסים.

אנחנו אולי לא רואים את הווירוסים הללו כל הזמן אבל אין ספק כי הם פוגעים בנו. הדוגמא הטובה ביותר לכך פרצה אל חיינו בסערה בשנת 2020, הלוא הוא ווירוס הקורונה הקטלני שאולי אנחנו לא רואים אותו, אבל הוא שינה את חיינו במובנים רבים.

חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות וחיטוי משרדים באופן קבוע זו הדרך שלנו לשמור על בריאות העובדים שלנו. אמנם המאמר הזה מתייחס לתופעות הלוואי של החיטוי, זה ניטרול ריחות רעים. אבל לפני שנמשיך חשוב לנו להדגיש גם כאן כי אנחנו, בתור מנהלים אחראים לבריאות העובדים שלנו. חיטוי משרד הוא לא פריווילגיה. מדובר על צורך בסיסי שתפקידו להגן על העובדים שלנו כל עוד הם נמצאים תחת האחריות שלנו.

חיטוי משרדים מפעלים ומוסדות הוא התהליך שמנטרל את כל אותם ווירוסים ומזיקים מחלל האוויר. חיטוי כולל משטחים כמובן בלי לפגוע בפעילות השוטפת של העסק. שכן, כאמור, בניגוד לסוגי חיטוי אחרים שנמצאים בשוק, במקרה שלנו מדובר על חומר ידידותי לסביבה ולעובדים.

על חיטוי המשרד והתמורה – טיהור האוויר ונטרול ריחות רעים

אחרי שעסקנו בחלקים ה- 'רציניים' של חיטוי המשרד או המפעל, בואו נדבר שניה על רווחתם של העובדים. אין מה לעשות, אנחנו בני האדם אוהבים נוחות. באינטרנט מסתובבות אלפי הדרכות המסבירות איך לייצר סביבת עבודה לפי הפנג שוואי ועל האופן בו ריח משפיע לא רק עלינו כעובדים אלא גם על לקוחות.

זה נשמע מוזר אולי אבל חישבו על כך, כמה קשה זה להתרכז כשאנחנו נמצאים במקום שלא נעים לנו להיות בו. חללי עבודה הם המקום המושלם להתפתחות של ריחות לא נעימים, כאלו , שעם יד על הלב, מפריעים לנו לעבוד. אנחנו נמצאים בחלל המכיל לא פעם עשרות אנשים שונים ביום. כל אחד בא מהדרך עם הווירוסים שהוא מביא אתו. אם את הבית שלנו, המכיל מעט אנשים אנחנו מנקים ומטהרים כל הזמן, חישבו מה אנחנו צריכים לעשות כדי לטהר את חללי העבודה המשותפים?

אז כולנו פונים לחברת הניקיון וחושבים שאם רק ינקו עוד קצת בסוף היום חלל העבודה ישתנה. אנחנו בכלל לא מעלים בדעתנו שאולי הריח הרע הוא לא תוצאה של היעדר ניקיון, אולי החלל מכיל מזיקים שאנחנו לא מודעים אליהם?

שימוש בטכנולוגיה החדשה מפחית באופן משמעותי את הריחות הרעים במשרד, במפעל או במוסד ולו רק מעצם היותו מטהר אוויר. הטכנולוגיה, הופכת את פעולת החיטוי לסופג ריחות רעים ומשאירה את חללי העבודה נעימים ומזמינים יותר.

למה כדאי לכם לבחור במוצרי PYURE מבית היוצר של HGI

  1. בגלל האיכות: כי מדובר בחומרים איכותיים. הטכנולוגיה זו טכנולוגיה מיובאת מאמריקה שעברה בדירות מחמירות על ידי צוות של אנשים מעולים בתחומם. הטכנולוגיה אושרה על ידי ה- FDA האמריקאי ומומלצת ביותר על ידי ביולוגים ורופאים.
  2. בגלל הזמן: כאמור, שימוש בטכנולוגיה חוסך לכם זמן. האמינו לנו, אין דבר מתסכל יותר לפנות משרד שלם רק עבור פעולת חיטוי שמשאירה אחריה ריח רע וכימיקלים באוויר. אצלנו, תוכלו לקבל שירות מקצועי, בטכנולוגיה חדישה, ללא פגיעה בפעילות השוטפת של העסק.
  3. כי הטכנולוגיה מתאימה לכל מקום: אצלנו לא תמצאו הפרדה בין חיטוי עסק, למשרד, למפעל או למוסד. הטכנולוגיה שלנו מתאימה לכולם. תוכלו לקבל שירות מקצועי לחללים שונים ללא ירידה באיכות המוצר. יתרה מכך, מכיוון שמדובר בטכנולוגיה ירוקה, ניתן להשתמש בה גם במפעלים שרוצים לשמור על הציוד שלהם, בחללים בהם מאוחסן מזון, במוסדות חינוכיים ולמעשה- בכל מקום.
  4. כי אנחנו כבר כאן: אנחנו גאים לומר, כי למרות שאנחנו מביאים טכנולוגיה חדשה, היא כבר נמצאת היום בשימוש. בגני ילדים, מוסדות ציבוריים עוד.

דברו אתנו

אם גם לכם יש עסק הזקוק לחיטוי, ספיגה של ריחות רעים ועוד, אנחנו מזמינים אתכם לדבר אתנו. צרו אתנו קשר עוד היום ואנחנו כבר בדרך אליכם.

מערכות סינון אוויר לתעשייה ומפעלים

מערכות סינון אוויר למפעלים

אנחנו נוטים לשכוח עד כמה חשובה איכות האוויר סביבנו עד שהיא נפגעת ופוגעת בנו. ידעתם שאיכות אוויר לקויה עלולה להוביל לכאבי ראש וחולשה במקרה הכי טוב שלה ואף לספיגת רעלים מסוכנים בגוף במקרה הרע? מערכות סינון אוויר קמו בדיוק בשביל זה –  כדי לסנן את האוויר מחלקיקים שעלולים להזיק, נטרול ריחות רעים ושמירה על סביבת עבודה בטיחותית.

מערכות סינון אוויר הן דבר בסיסי הן בבית פרטי בממ"ד, והן במפעלים ומוסדות, והן צריכות להיות מותקנות מהיום הראשון. כל זמן בו אין סינון אוויר בעסק שלכם – הנכם מסכנים גם את בריאות העובדים וגם את בריאות הלקוחות שלכם. על מנת לבצע תכנון יעיל ונכון והתקנה מקצועית ואיכותית של מערכת סינון האוויר, פנו למומחה בעל ניסיון רחב בתחום.

אנו ב MSGROUP מחזיקים בטכנולוגיה ייחודית וירוקה, המאפשרת חיטוי תעשייתי כמו גם חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות, וגם כן חיטוי נגד קורונה. הטכנולוגיה מאושרת על ידי ה- FDA האמריקאי אשר הכריז כי הטכנולוגיה החדשה שלנו מנטרלת ב99.9% את הווירוסים הנמצאים בכלל חלל האוויר. כמו כן, שימוש בטכנולוגיה מאפשר גם נטרול ריחות רעים אשר יכולים להגיע מתעלות מיזוג אוויר, וכל זאת- מבלי להוציא אף עובד מהמשרד.

האם מערכות סינון אוויר יכולות להביא למניעת זיהומים אוויריים ?

זיהום אוויר זהו שם כולל למצב בו נוספים לאוויר חומרים כימיים וביולוגיים אשר אינם נכללים בהרכבו הטבעי, או לחלופין- שכמותו של מרכיב הנכלל בהרכבו הטבעי עולה יתר על המידה. המילה "זיהום" משקפת את העובדה שחומרים אלה מזיקים, במידה כזו או אחרת, לחי ולצומח.

ארגון הבריאות העולמי הגדיר ב-2019 את זיהום האוויר כאיום הסביבתי הגדול ביותר על בריאות הציבור.

בעקבות נגיף הקורונה שנכנס השנה לחיינו בלי הודעה מוקדמת, איומים ביולוגיים החלו לתפוס חלק נרחב מהתנהלות היום- יום שלנו והמודעות לגבי חשיבות סטרילית ושמירה על היגיינה הפכו להיות ערך עליון. כאשר מדובר במקומות גדולים וסגורים כמו מפעלים, השמירה על הסטריליזציה וההיגיינה נהפכה להיות חשובה פי כמה וכמה.

במקומות גדולים ותעשייתיים אשר מתקהלים בהם אנשים- היווצרותם של וירוסים וחיידקים יכולה להיות בעייתית ומסוכנת לבריאותנו. חיטוי תעשייתי כמו חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות, נטרול ריחות והשמדת וירוסים וחיידקים במקומות גדולים נשמע כמו עניין לא פשוט לביצוע בשל העובדה שמדובר בחללים גדולים, אך רמת החשיבות שיש לאוויר הנקי שאנו נושמים עולה על כך בכמה וכמה רמות, וחשוב ביותר לשמור על טיהור וחיטוי כמה שניתן במקומות אלו.

בטיחות בריאותית באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באמצעות מסנני אוויר תקינים, הנדסה מותאמת והגנה קבועה. הצורך העולמי בסינון אויר ובמערכות סינון אוויר לתעשייה נהיו נפוצים ודחופים יותר לקיום בקרב מעסיקים רבים. MSGROUP כאן כדי לשמור על הבריאות שלכם ושל עובדיכם ברמה הגבוה והמקצועית ביותר, ועם זאת אחראית על פיתוח מוצרים מתקדמים אשר מאושרים על ידי משרד הבריאות והFDA-  ומאפשרים חיטוי מקומות תעשייתיים באופן המקצועי והאיכותי ביותר.

מנהלי עסקים ואחריותם לבטיחות ביולוגית

אנו מבינים שנגיף הקורונה לא עומד להעלם בקרוב, מה שמביא מקומות רבים להתקין מערכות בטיחות ביולוגיות אשר יכולות לשמור על העובדים והלקוחות הנמצאים במקומות סגורים. במקומות תעשייתיים קיים סיכון הדבקה בנגיפים ברמה גבוהה יותר. חללים סגורים כמו משרדים, מסעדות, מרפאות ומפעלים, אשר מאווררים על ידי תעלות מיזוג אוויר מרכזיות, מביאים להתפשטות גדולה יותר של נגיפים וחיידקים בקרב הנמצאים בחללים אלו.

בלי לשים לב, אנשים מבלים את רוב שעות היום שלהם במקום העבודה ולמרבה הצער רק לעיתים נדירות מקומות העבודה כמו גם מפעלים ומוסדות מקפידים על ניקוי וחיטוי יסודי של חיידקים ווירוסים המתפשטים באופן שוטף בחלל. עליכם- מנהלי ובעלי המקום, מוטלת האחראיות הבלעדית לשמור על בריאותם של העובדים והלקוחות בזמן שהם נמצאים במקום העבודה שלהם. חברת MSGROUP מתמחה בתחום של הפחתת עומס ביולוגי באוויר ובכך מקטינה את הסיכוי של הדבקות בווירוסים, בין היתר גם נגיף הקורונה.

יתרונות במערכות סינון אוויר לבית ולעסק

אנחנו אמנם לא מודעים לכך במיוחד, אך לתכנון מערכת סינון אוויר נאותה ישנה חשיבות גבוהה כאשר מדובר בכל דבר- מממ"ד, עד למסעדה או מפעל. תפקידי מערכת סינון יכולים להיות עבור נידוף שמן מאוויר המטבח, טיהור עשן מחללים סגורים (לרוב מסיגריות), מגרשי חנייה תת קרקעיים, מתקני ייצור ועוד.

בנוסף מערכות סינון אוויר מאפשרות אידוי כימיקלים אשר נפלטים לחלל האוויר. מדובר בכימיקלים הנפלטים בשירותים או כתוצאה משימוש בכל מני חומרים כמו דבק, צבע, חומצות, חומרי ניקוי, מעבדות ועוד.

גם החלפה של אוויר חם באוויר רגיל חשובה לא פחות. מדובר בהוצאת אוויר חם הנוצר עקב פעילות מכונות, תנורים ומתקני קיטור.

חשיבותן של מערכות סינון אוויר היא רבה ואינה מוערכת מספיק. זאת משום שהן מבטיחות את הסדרתו של אוויר נקי במרחב העבודה והמגורים שלנו. לעיתים קרובות, אנו לוקחים אותו כמובן מאליו, אך האוויר שאנו נושמים משמעותי מאוד לתפקוד היום-יומי שלנו.

מערכות סינון האוויר הללו אלו מתאימות למגוון רחב של עסקים וגם לקוחות פרטיים. לצורך העניין, ניתן להתקין את מערכות הסינון הללו במפעלים תעשייתיים שונים. במילים אחרות ובזכות קיומן של  מערכות הסינון, ניתן לסנן אוויר רווי בשמן, וכמו כן לסנן אוויר מעשן המגיע מעבודות ריתוך.

עם כל זאת- מערכות סינון האוויר מיועדות גם לבתים ולממ"דים. כלומר, על ידי התקנה של מערכת כזו, האנשים הנמצאים במרחב המוגן יוכלו לנשום בקלות. בנוסף, מערכת זו יכולה לסייע בכניסת אוויר ובתחלופה ראויה של פחמן הדו-חמצני שאנו גם ככה פולטים.

מדוע חשוב להקפיד על חיטוי תעשייתי?

ווירוסים הם חלקיקים קטנים אשר נמצאים בחלל האוויר. ישנה כמות כנראה אינסופית של ווירוסים בעולם אשר לחלקם בני אדם רגישים יותר ולחלקם פחות. כאשר אנו מדברים על חיטוי תעשייתי אנחנו לא בהכרח מתכוונים דווקא לחיטוי נגד ווירוסים שעלולים לפגוע בנו. חיטוי תעשייתי יכול להיות גם עבור חלל בו שומרים מוצרי מזון, או במקרה של חיטוי למפעלים, מדובר על חיטוי שתפקידו להגן על הציוד וכדומה.

הבעיה בחיידקים  היא שאנחנו לא רואים אותם. מדוע זו בעיה? כי לא פעם אנחנו כמנהלים, שוכחים לטפל בהם ולהכיר בהם כמפגע בטיחותי ובריאותי לכל דבר ועניין. במובן מסוים, טוב שנגיף הקורונה בא לחיינו. כך הוא הפך את כולנו למודעים יותר ומכירים באותם ווירוסים בלתי נראים אשר יכולים, מסתבר, להביא ללא מעט נזק. MSG GROUP ישראל היא חברה לבטיחות ביולוגית אשר משווקת טכנולוגית הידרוקסיל להגנה קבועה בחללים סגורים. טכנולוגיית ההידרוקסיל היא למעשה טכנולוגיה אשר מטרתה לנקות את האוויר מאיומם של אותם ווירוסים מסתוריים. בין היתר, הטכנולוגיה שלנו יכולה להגן עליכם ועל העובדים שלכם גם נגד קורונה.

המוצר החשוב ביותר שקיים ברשותנו הוא האוויר שלנו לנשימה. בזכותו ובאמצעותו אנו מצליחים לבצע מגוון רחב של משימות בסבלנות הדרושה לכך. למרות זאת, ככל שחולפות השנים, נדמה כי האוויר שאנו נושמים מזדהם כל הזמן יותר ויותר. בהתאם לזאת, בין אם מדובר במקום עבודתכם או ממ"ד ביתכם- רצוי להסתייע בפתרונות אוורור מומלצים כמו מערכות סינון אוויר מוקדם ככל הניתן.

מעוניינים גם אתם בפתרון זה? אם כך- אנו בMSGROUP נשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם את הטכנולוגית הידרוקסיל היעילה והעדכנית ביותר שלנו.

השימוש בטכנולוגיית ההידרוקסיל שלנו מעניקה עבורכם ועבור העסק שלכם את החיטוי האיכותי והיעיל ביותר עבור המקום שלכם ללא צורך בהוצאת העובדים והפסקת שגרת העבודה. אנו מתמחים בעולם של חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות וכמו כן, בידינו מערכות אוורור העשויות מחומרים טבעיים, בגדלים שונים אשר מותאמים לכלל הצרכים. אנו מבטיחים להעניק לך את השירות המקצועי ביותר אשר יעניק לעובדיכם את איכות החיים המגיעה להם.

כיום מוסדות רבים נהנים מהטכנולוגיה הייחודית שלנו אשר מותקנת בשלל מקומות, מבתים פרטיים ועד מוסדות ומפעלים. במידה וברשותכם עסק ואתם מבינים את הערך החשוב של שמירה על בריאות העובדים והלקוחות שלכם- אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולספק עבורכם את השירות המקצועי והאיכותי ביותר ולהעניק לכם ראש שקט.

מערכות סינון אוויר לממד

מערכת סינון אוויר

מהי מערכת סינון אוויר לממד ?

מערכות סינון אוויר נועדו להבטיח לנו אספקה סדירה וקבועה של זרימת אוויר נקי במרחב המוגן שלנו, ובכך לפטור את הנמצאים בחדר הממד מהצורך לחבוש מסכות אב"כ. כך, תתאפשר לכל השוהים בחדר האטום – כולל תינוקות, קשישים וגם בעלי חיים – נשימה טבעית ובטוחה.

בתאריך ה-18 במאי 2010 נקבע כי כל פרויקט בנייה מחויב להתקין מערכת סינון אוויר לממד על מנת לשפר את איכות האוויר, להעניק ביטחון לדיירי הבית ובין היתר גם לאפשר שהייה ארוכה יותר במרחב המוגן, ללא כל צורך במסיכות אב"כ. בכל מקרה, על פי ההנחיות צריך לשמור אותן לעת הצורך, במקרה של פינוי הדירה במצבי חירום.

MSG GROUP ישראל היא חברה לבטיחות ביולוגית אשר משתמשת בטכנולוגית ההידרוקסיל עבור הגנה קבועה בחללים סגורים. אנו בMSGROUP מציעים מערכות אוורור בגדלים שונים לכל הצרכים. מערכות האוורור שלנו עשויות מחומרים טבעיים בלבד, והן משמשות למגוון צרכים, ביניהם מניעת קורונה אך גם להגנה עליכם ועל בני משפחתכם בזמן מלחמה ביולוגית. מה שמייחד את המערכות שלנו זה שאנו מצליחים באופן טבעי לייצר חומר חיטוי טבעי ואפקטיבי אשר יכול לשמש גם כחיטוי תעשייתי, חיטוי מוסדות, חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים נגד קורונה.

מדוע אנו זקוקים למסנן אוויר לממד?

נשאלת השאלה למה בעצם יש צורך במערכת סינון אוויר ואב"כ במקלט, כשמדובר בשטח אטום וכה סטרילי. התשובה היא בעצם בגוף השאלה. בגלל שהמקלט אטום- יש צורך בכניסה וזרימת אוויר ובתחלופה של הפחמן הדו חמצני שנפלט בעת הנשימה של כל אחד מהשוהים בחדר. מערכות סינון אוויר יוצרות סירקולציה בחדר, מחדשות את איכות האוויר ומאפשרות שהייה נוחה בחדר הממוגן.

בנוסף, מערכות סינון אוויר יוצרות זרימת אוויר נקי ומסונן בעת התקפה כימית, ביולוגית ו/או אטומית (מצב סינון אוויר). מערכות אוורור וסינון למוסדות ומפעלים וגם מערכות משפחתיות איכותיות מספקות אוויר צח גם בעת התקפה קונבנציונלית (מצב אוורור). חשוב להדגיש כי מערכות אוורור וסינון אוויר הן מערכות שונות בהחלט ממערכות מיזוג  אוויר – הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת הייעוד שלהן.

מערכת סינון אוויר טובה יכולה לעשות את ההבדל בין שהייה בלתי נסבלת בממ"ד ובין שהייה נעימה ונוחה של בני הבית בעת משבר. המערכת יוצרת זרימת אוויר נקי שעבר סינון אל תוך המרחב המוגן ומפנה ומטהרת את האוויר המשומש באמצעות המנגנון הייחודי שלה. המערכת מאפשרת לכל השוהים בממ"ד נשימה רציפה וחופשית ללא טיפת דאגה.

מערכת סינון אוויר מאפשרת לכל הדיירים השוהים במרחב המוגן תנועה יותר קלה, משום שאין צורך במסיכות אב"כ. בנוסף לכך, מערכת סינון אוויר יוצרת סירקולציה בחדר ומחליפה את הפחמן הדו חמצני באוויר לכדי נשימה. כשאין מערכת סינון, השהייה בחדר המוגן מוגבלת לשלוש עד חמש שעות בלבד, לעומת שבועיים רצופים כשכן מותקנת מערכת סינון. המערכת מצויידת בגיבוי ידני ובהכנה למצבר במקרה של נפילת חשמל בבית.

הנחיות פיקוד העורף

כפי שהזכרנו, ההנחיות החדשות של פיקוד העורף ומכון התקנים מחייבות קבלני בניין להתקין במרחב המוגן מערכת סינון אוויר כתנאי לקבלת אשרת מגורים. זאת משום שתקנות הבטיחות עברו שינוי מהותי בשנים האחרונות והמיגון הנדרש עלה רמה. הדירות החדשות עוברות בדיקות יסודיות בממ"ד כדי לקבל את האישור הנ"ל, זאת לעומת הבתים הישנים שלמעשה צריכים לדאוג לעצמם ולערוך את הבדיקות הנדרשות ולרכוש בעצמם את המערכות שיבטיחו את בטחונם ובטחון משפחתם.

מה מערכת סינון אוויר עושה?

הפעולה של מערכת הסינון מייצרת מצבים של אוורור וסינון. במצב של אוורור המערכת למעשה מאפשרת לאנשים השוהים במרחב המוגן לנשום ללא צורך בערכות מגן. מצב זה מתאים בעיקר לעתות מלחמה קונבנציולנית, בעוד מצב הסינון מתאים למלחמה בלתי קונבנציולנית. במצב כמו זה, המערכת מסננת את האוויר בממ"ד ומספקת לאנשים השוהים בו אוויר צח לאורך זמן ממושך.

יתרונות וחסרונות מסנן אוויר לממד

מערכת סינון אוויר לממ"ד היא בעלת יתרונות רבים ודיי מעט חסרונות. מערכת סינון אוויר מאפשרת שהייה ממושכת בממ"ד לפרק זמן של עד כשבועיים, וזאת לעומת מסיכות אב"כ אשר מאפשרות שהיה של מספר שעות בלבד. בנוסף, המערכת יוצרת סירקולציה בחדר ומספקת זרימת אוויר נקי. החיסרון היחיד שניתן לחשוב עליו הוא העיצוב, אך גם לכך יש פתרונות אשר קיימות כבר בשוק. ישנן מערכות מעוצבות וידידותיות לסביבה, בהתאמה אישית לכל בית.

למה אתם מחכים?

כפי שכבר ציינו- בכל בית שנבנה ממאי 2010 אמורה להיות מערכת סינון אוויר תקנית העומדת בהנחיות של מכון התקנים. עם זאת, זה לא אומר שבתים שנבנו לפני החודש הנ"ל אינם נדרשים לעמוד בתקנים ויש צורך מחייב בהתקנת מערכת סינון אוויר לממ"ד בכל בית. המערכת תאפשר נשימה של אוויר נקי ללא חשש ויוצרת מצב של לחץ אוויר מעט גבוה יותר מהסביבה החיצונית תוך כדי שהיא מזרימה אוויר נקי ומסונן לתוך הממ"ד, גם אם ישנם רעלים מפוזרים בחוץ.

חשיבותן של מערכות סינון אוויר, הן בממד והן במקומות אחרים כגון מקומות העבודה שלנו, היא רבה ואינה מוערכת כפי שצריכה להיות. זאת משום שהן מבטיחות את הסדרתו של אוויר נקי במרחב המגורים והעבודה שלנו. מערכות סינון האוויר הללו אלו מתאימות למגוון רחב של עסקים שונים. לצורך העניין, ניתן להתקין את מערכות הסינון הללו במפעלים תעשייתיים שונים. במילים אחרות ובזכות קיומן של  מערכות הסינון, ניתן לסנן אוויר רווי בשמן, וכמו כן לסנן אוויר מעשן המגיע מעבודות ריתוך.  לעיתים קרובות אנו לוקחים אותו כמובן מאליו, אך האוויר שאנו נושמים משמעותי מאוד לתפקוד היום-יומי שלנו.

אז מה כדאי לעשות ולמי פונים?

הבעיה בחיידקים / וירוסים / נגיפים ויראליים היא שאנחנו לא יכולים לראות אותם. זוהי בעיה כי לא פעם אנחנו שוכחים שמדובר במפגע בטיחותי ובריאותי לכל דבר. במובן מסוים, טוב שנגיף הקורונה בא לחיינו. הוא הפך את כולנו למודעים יותר ומכירים באותם ווירוסים בלתי נראים אשר יכולים, מסתבר, להביא ללא מעט נזק.

אנו צריכים לזכור שהמוצר החשוב ביותר שקיים בידינו הוא האוויר לנשימה. בזכותו ובאמצעותו אנחנו מצליחים לבצע מגוון כה רחב של משימות ביום יום. עם זאת, במרוצת השנים, ניתן לראות כי האוויר שאנו נושמים מזדהם כל הזמן יותר ויותר. בהתאם לזאת, בין אם מדובר במקום עבודתכם או ממ"ד ביתכם- רצוי והכרחי להסתייע בפתרונות אוורור כמו מערכות סינון אוויר ולעשות זא מוקדם ככל הניתן.

למי פונים?

MSG GROUP ישראל היא חברה לבטיחות ביולוגית אשר משווקת טכנולוגית הידרוקסיל להגנה קבועה בחללים סגורים. טכנולוגיית ההידרוקסיל היא למעשה טכנולוגיה אשר מטרתה לנקות את האוויר מאיומם של אותם ווירוסים שקופים ומסתוריים. בין היתר, הטכנולוגיה שלנו יכולה להגן עליכם ועל משפחתכם שלכם גם נגד קורונה.

 בנוסף, פיתחנו מערכת ייחודית ויוצאת דופן אשר מצליחה להשמיד חומרים רעילים, חיידקים ווירוסים באוויר החלל הסגור ובנוסף מנטרל ריחות רעים ועובש. כל זאת באמצעות שיטה ייחודית וטבעית לחלוטין. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולהתאים לכם מערכות סינון אוויר לממ"ד ביתכם, ומומלץ לעשות זאת בהקדם האפשרי.

חיטוי נגד קורונה – מפעלים ומשרדים

מפעלים ומשרדים מעסיקים מספר רב של עובדים אשר שוהים בחללים ממוזגים ואטומים לאוויר החיצוני. איכות האוויר בחלל משפיעה על העובדים, המבקרים והבעלים של העסק במשרדים או במבנה המפעל, זאת בנוסף לריחות, אדים וגזים הנפלטים מהמכשירים השונים הפועלים בחלל באופן שוטף. מערכות מיזוג אוויר, מדפסות, מדחסי אוויר, מכונות אריזה וכדומה עלולים להוביל לזיהומים והרעלה בקרב הנמצאים. בתור מעסיקים זוהי חשיבות עליונה והאחראיות הבלעדית לשמור על בריאותם ואיכות החיים של עובדינו. המוצרים של מסג גרופ, היבאונית הבלעדית של חברת פיור האמריקאית, פיתחה מערכת ייחודית ויוצאת דופן אשר משמידה חומרים רעילים, וירוסים וחיידקים באוויר החלל הסגור ובנוסף מנטרל ריחות רעים, כל זאת באמצעות שיטה טבעית לחלוטין. המוצר רלוונטי ביותר במיוחד בתקופה הנוכחית בו וירוס הקורונה מאיים על אוכלוסיות רבות. אנו שמחים להזמין אתכם להתרשם ממוצר איכותי המאושר על ידי פ.ד.א האמריקאי ויספק לעובדיכם ולכם שמירה על איכות החיים ועל בריאותכם.

פתרונות טכנולוגיים המשמשים חיטוי לקורונה

נגיף הקורונה, אשר התפרץ אל חיינו בפתאומיות בשנה האחרונה, פיתח פוטנציאל הידבקות מהיר. טיפות המכילות את הנגיף צונחות במהירות על רצפה ומשטחים, שם הנגיף יכול לשרוד שעות ארוכות ואף כמה ימים. הנגיף יכול לעבור דרך מגע בעיניים, באף ובפה, וכך גם בעקבות נשימה. אדם אשר נחשף לטיפות המכילות את הנגיף ונושם את האוויר הנגוע יכול להידבק ולפתח תסמינים, העלולים להוביל למצב רפואי חמור ואף למוות. עבודה במבנים סגורים המעסיקים עובדים רבים יכולה להיות מקור הדבקה אידאלי. בין רגע מצטברות טיפות קורונה על משטחים אשר עלולות להוביל להדבקה המונית בקרב העובדים. על מנת למנוע מצב כזה, חיטוי נגד קורונה צריך להתבצע בצורה יסודית ואיכותית. ריסוס נגד קורונה או חומר חיטוי לקורונה אינו הפתרון היעיל והמקיף ביותר עבור עובדיכם. במיוחד בשביל זה, ובכדי למנוע זיהום כימיקלי, זיהום ביולוגי, עובש, ווירוסים, חיידקים וריחות רעים, פותחו מערכות אודורוקס המיוצרת בשיטה טבעית.

מערכות טיפול אוויר המקצועיות והמתקדמות ביותר

אודורוקס ישראל מספקת מוצרי טכנולוגיה ירוקה המבוססים על ייצור של הידרוקסילים. הידרוקסילים הן מולקולות הנוצרות באמצעות הלחות באוויר ואור השמש וכך יוצרות טיהור וחיטוי של המערכות והסביבה הטבעית. הידרוקסיל אושר על ידי הפ.ד.א כמנטרל וירוסים עמידים וחיידקים ב-99.9% מהמקרים.  מה שמאפיין את ייחודיות המערכות שלנו זה שאנו מצליחים לתרגם את יכולות החיטוי של השמש אל החללים הסגורים ובאופן טבעי לייצר חומר חיטוי אידאלי וטבעי אשר יוכל לשמש חיטוי נגד קורונה, חיטוי תעשייתי, חיטוי משרדים, חיטוי מוסדות, חיטוי מפעלים ועוד.

היכן רצוי להתקין מערכות אודורוקס

מערכות אודורוקס הן מערכות מתקדמות ומפותחות הפונות בעיקר למגזרים העסקיים. ההתמחות שלנו היא ניטרול ריחות, עובש, השמדת חיידקים ווירוסים בחללים גדולים אשר משולבים עם נוכחות שוטפת של אנשים. ההתקהלות של העובדים והלקוחות, לצד המכשירים הפועלים בחלל כגון מערכות מיזוג אוויר תעשייתי, ונטה תעשייתית, מפוחים תעשייתיים, מדחסי אוויר, מכונות אריזה וכדומה מועדים לפלוט חומרים מזיקים אשר יכולים לפגוע במצב הבריאותי של העובדים והלקוחות שלכם. לכן, במידה ואתם מנהלים עסק של מפעלי מזון, מפעלי תרופות, בעלי משרדי הייטק, משרדים גדולים וכדומה, והייתם רוצים למנוע מהעובדים והלקוחות שלכם חשיפה אל מחלות ונגיפים, כגון נגיף הקורונה, אנו מציעים פתרון יעיל ואיכותי אשר יספק עבורכם שקט נפשי.

איכות חיים מקסימלית למען העובדים והלקוחות שלכם

במידה ואתם בעלי עסק של חברה תעשייתית גדולה, אתם ודאי יודעים כי כמות רבה של אנשים נכנסים ויוצאים מחלל העבודה. הצטברות של אנשים במקום סגור יכול להוות סכנה עבור הנוכחים בעקבות היווצרות מתמדת של וירוסים וחיידקים. היתרונות הבולטים ביותר של מערכות אודורוקס הן היכולת לבצע הרג של וירוסים וחיידקים (כולל חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה) בנוכחותם של בני אדם, חיטוי תעשייתי ביעילות גבוהה והגעה אל כל פינה במרחב. היתרון הבולט ביותר של מוצרינו הוא שהמוצר מיוצר באופן טבעי מה שהופך אותו להיות מוצר ירוק ובטיחותי לשימוש בזמן השגרה. בתהליך החיטוי אין פליטה של חומרים רעילים כגון כימיקלים ואדים וניתן להשתמש במערכות באופן תמידי בסביבת בני אדם, בעלי חיים וצמחים ללא חשש מפגיעה בבריאותם.

נטרול ריחות פוגעניים במקום העבודה

ניטרול ריחות בחללים גדולים הוא עניין מורכב ולרוב מאופיין בשימוש של חומרי ניקוי חריפים. מעבר לרצון לבצע נטרול ריחות בשירותים ציבוריים, מדובר גם על הצורך התמידי לבצע ניטרול ריחות בחללי עבודה, נטרול ריחות במטבחים, נטרול ריחות במשרדים, ניטרול ריחות במפעלים וכדומה. הטכנולוגיות המתקדמות של מערכות אודורוקס מאפשרות ניטרול ריחות רעים, מה שעוזר לפירוק ריחות פוגעניים בזמן קצר, טיפול בנזקי אש ועשן לאחר שריפה, נטרול ריחות בעלי חיים וצואה, נטרול ריחות זבל ועוד. בעקבות נטרול הריחות ניתן לאפשר לעובדים שלכם להמשיך לעבוד ולהגביר תפוקה בעבודה מאשר לסבול מריחות לא נעימים בסביבה שלהם.

מערכות אודורוקס – מערכות טיהור אוויר חובה בכל בית עסק

מערכות אודורוקס מתמחות בעיקר בתחום של השמדה של וירוסים וחיידקים באוויר בחללים סגורים אשר נמצאים בנוכחותם של בני אדם ובנטרול ריחות פוגכניים. המוצרים שלנו בעלי האמינות הגבוהה ביותר, אושרו על ידי ארגון הפ.ד.א האמריקאי ובעלי תקן בטיחות אירופאי. בנוסף, המוצרים משמשים במתקנים רפואיים ומשולבים בבתי חולים ומרפאות. אנו פועלים לצד בכירים במערכת הבריאות אשר בעלי שם עולמי ביניהם ד"ר איתן ישראלי, יו"ר האגודה הביולוגית לבטיחות ביולוגית. על מנת להעניק הגנה קבועה מפני איומים תמידיים כגון וירוסים וחיידקים, מערכות אודורטקס הן המערכות המתקדמות והיעילות ביותר שתרכשו לעסק שלכם, אשר משווקות בעלויות תחזוקה ותפעול הנמוכות בשוק.

חיטוי חלל מוקף – תקנות בטיחות ביולוגית בחללים סגורים

חיטוי חלל מוקף

חשבתם פעם כמה שעות בחודש או בשנה אנחנו מעבירים במשרד/ מפעל או כל חלל סגור שאנו עובדים בו? אנחנו מוקפים בכל כך הרבה אנשים כל הזמן ובכל זאת המשרד לא עובר אוורור, טיהור, חיטוי מווירוסים או מחיידקים, עובש או נטרול ריחות רעים.  עוד לפני שנגיף הקורונה הגיע אלינו ידענו כי מקום העבודה הוא לא פחות ממדגרת ווירוסים עצומה. חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים, וחיטוי מוסדות זו הדרך שלכם כמנהלים לשמור על העובדים ועל בריאותם בכל זמן שהם נמצאים בעבודה, כלומר, כל עוד הם תחת אחריותכם.

ב- MSGROUP אנחנו מחזיקים בטכנולוגיה ירוקה ייחודית אשר מאפשרת חיטוי תעשייתי כמו חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות, וכן חיטוי נגד קורונה. הטכנולוגיה מאושרת על ידי ה- FDA האמריקאי אשר הודיע כי הטכנולוגיה החדשה שלנו מנטרלת כמעט במאה אחוז את הווירוסים הנמצאים בכל חלל האוויר. כמו כן השימוש בטכנולוגיה מאפשר גם נטרול ריחות רעים אשר יכולים להגיע מכל מקום, אפילו מתעלות מיזוג אוויר.

אולי זה יפתיע אתכם, אך זרימת האוויר בחלל משפיעה רבות על העובדים, הלקוחות והבעלים של העסקים במשרדים או במפעלים. כל זאת בנוסף לריחות, גזים, ווירוסים וחיידקים הנפלטים מהמכשירים השונים הפועלים בחלל באופן שוטף. גם תעלות מיזוג אוויר, מדפסות וכדומה עלולים להוביל להרעלה וזיהומים בקרב העובדים הנוכחים. אנו צריכים לדעת שבתור מעסיקים ומנהלים מדובר בחשיבות עליונה ויש לנו את האחראיות הבלעדית לשמור על בריאותם ואיכות חייהם של עובדינו.

אז מהו חלל מוקף?

חלל מוקף מוגדר כחדר, תא, מכל, בור, מעבר לאדים, או כל חלל אחר בו מתקיימת תעסוקה ועבודה. בדרך כלל נדרשת עבודה בחלל מוקף בו עלולים להיווצר אדים מסוכנים היכולים להזיק לאדם העובד בתוכו. בחלל מוקף, האוורור הקלוקל (בדרך כלל) מאפשר התפתחות אטמוספרה מסוכנת, במיוחד אם מדובר בחלל קטן. לא תמיד הסכנות ברורות והן עלולות להשתנות מכניסה אחת לשנייה. הפקודה לבטיחות קובעת כי יש לפעול על מנת לסלק את האדים המסוכנים ואין לעבוד בחלל עד שהוכח כי אין במקום המוקף אווירה מסוכנת.

אנו ב MSGROUP פיתחנו מערכת ייחודית ויוצאת דופן אשר משמידה חומרים רעילים, חיידקים ווירוסים באוויר החלל הסגור ובנוסף מנטרל ריחות רעים ועובש. כל זאת באמצעות שיטה ייחודית וטבעית לחלוטין. הטכנולוגיה שאנו מציעים הופכת ונהיית רלוונטית במיוחד בתקופה הנוכחית בה וירוס הקורונה מאיים על אוכלוסיות רבות, וכן באמצעותנו טכנולוגיות לחיטוי נגד קורונה.

העולם המודרני הביא את האדם המערבי לצורת חשיבה שבה הוא מעדיף כמות על איכות. העדפת רצונות אנושיים על חשבון צרכים אנושיים יצרו תחלואות חדשות שמקורן בתכנון לקוי, שימוש תכוף בחומרים מסוכנים והעדפת שיקולים כלכליים על שיקולים בריאותיים.

בעולם המתועש והמודרני נוצרו תנאים חדשים שהביאו ליצירת תסמונת הבניין החולה.

מהי תסמונת הבניין החולה?

כולנו נמצאים מדי יום במשך שעות ארוכות בחללים סגורים, ואנו נושמים את אותו האוויר שוב ושוב. האוויר הזה הוא אינו נקי ואפילו דיי מזוהם. תסמונת הבניין החולה היא מצב בריאותי אשר נגרם מהימצאות בתוך חלל בניין או סוג אחר של חלל סגור.

הבניינים המסחריים-תעשייתיים המודרניים לוקים בתחלואה רבה אשר נובעת מתכנון לקוי ואי התחשבות בגורמים אנושיים. אלפי בניינים ברחבי העולם, גורדי שחקים במיוחד, מאכלסים מיליוני עובדים החווים את תסמונת הבניין החולה.

תופעה זו ידועה בכל העולם ומכונה בהגה המקצועי- “תסמונת הבניין החולה”. ע”פ הערכת ארגון הבריאות העולמי (WHO) כ-30% מהמבנים המשרדיים מוגדרים כ”חולים”.

גורם מספר אחד לתופעה הם ריפודים, שטיחים ומשטחים המחוברים לקירות ולרצפה בעזרת דבקים אפוקסים אשר משחררים מזהמים כימיים מעוררי מחלות, וירוסים, חיידקים ועובש. דבקים אלה שבאים במגע עם חום או עם תנאים אחרים עוברים שינויים כימיים הגורמים להם להדיף מולקולות רעילות לחלל החדר.

במהלך יום העבודה האוויר סופח אליו חומרים שונים כמו עשן, גזים, כימיקלים, תרכובות אורגניות, עובש, פטריות וגם וירוסים, חיידקים ונגיפים. כל אלה אינם תורמים לבריאותנו ואפילו גורמים לנו לחלות.

מהם הגורמים של תסמונת הבניין החולה?

תעלות מיזוג אוויר סגורות-  זרימת האוויר מתעלות מיזוג האוויר מהווה קרקע פורייה לתרבית של מזהמים ביולוגיים שונים ולבתי גידול של וירוסים וחיידקים אלימים הפוגעים בדרכי הנשימה.

מזהמים כימיים פנימיים – ריפודים, חומרי ניקוי, שטיחים עם דבק אפוקסי, מכונות צילום והעתקה, מטהרי אוויר מסוימים, עשן סיגריות וכו'.

מזהמים כימיים חיצוניים – כלי רכב באזור המבנה. כמו כן, מפעלים ועסקים אשר פולטים מזהמים כאלו ואחרים.

מזהמים ביולוגיים – חיידקים, תולעים, וירוסים, פטריות, עובש ועוד. המקור ממנו הם מגיעים הוא תוך מבני ויכול להיות תוצאה של מים עומדים במערכות אוורור, קירות, שטיחים וריפודים לחים באופן קבוע, מכרסמים, חרקים ועופות בחלקים שונים של המבנה. ברוב המקרים מזהמים ביולוגיים יותר מסוכנים ממזהמים כימיים משום שהשפעתם עלולה להיות מיידית ולגרום למחלות קשות וארוכות טווח.

תאורה לקויה – שימוש גורף בתאורה פלורוסנטית זולה.

טמפרטורה – בקיץ הקירור חזק מדי ובחורף החימום גם הוא חזק מדי.

על פי תקנות הבטיחות- ההמלצה על דרכי פעולה להפחתת הזיהום ושיפור איכות האוויר בחלל המוקף דורשת פעולות חיטוי וניקוי, טיפול במערכת האוורור וכדומה.

MSGROUP ישראל מספקת שלל מוצרים טכנולוגיים המבוססים על ייצור של הידרוקסילים.  הידרוקסיל הן מולקולות הנוצרות באמצעות לחות באוויר אשר משתלבת עם אור השמש וכך השילוב יוצר טיהור וחיטוי של המערכות והסביבה הטבעית. הידרוקסיל הוכרז על ידי ה- FDA כמנטרל וירוסים עמידים וחיידקים ב-99.9% מהמקרים.  מה שמייחד את המערכות שלנו זה שאנו מצליחים לתרגם את יכולות החיטוי של השמש אל החללים הסגורים ומצליחים באופן טבעי לייצר חומר חיטוי טבעי ואפקטיבי אשר יכול לשמש חיטוי תעשייתי, חיטוי מוסדות, חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים ואפילו חיטוי נגד קורונה.

כשאנחנו מדברים על חיטוי תעשייתי אנחנו לא בהכרח מדברים על חיטוי נגד ווירוסים שעלולים לפגוע בבני אדם. חיטוי תעשייתי יכול להיות מיועד לחלל שבו שומרים מוצרי מזון, או במקרה של חיטוי למפעלים, יכול להיות חיטוי שתפקידו להגן על הציוד וכן הלאה.

מערכותינו בMSGROUP  הן מערכות מתקדמות ומפותחות אשר פונות בעיקר למגזרים העסקיים. אנו מתמחים בהשמדת חיידקים ווירוסים בחללים גדולים, נטרול ריחות ועובש וכמו כן, בחיטוי נגד קורונה. התקהלות הלקוחות והעובדים שלכם, לצד המכשור הפעיל בחלל כמו מערכות מיזוג אוויר תעשייתי, מפוחים תעשייתיים, מדחסי אוויר, ונטה תעשייתית, מכונות אריזה וכו' עלולים לפלוט חומרים מזיקים אשר יכולים לפגוע במצב הבריאותי של הלקוחות והעובדים שלכם. לכן, במידה ואתם מנהלים עסק משרדים גדולים, מפעלי מזון, משרדי הייטק, מפעלי תרופות וכדומה, והייתם רוצים למנוע מהעובדים והלקוחות שלכם חשיפה אל מחלות ונגיפים, כגון נגיף הקורונה, אנו מציעים פתרון איכותי ויעיל אשר יספק עבורכם שקט נפשי.

מה לגבי קורונה בחלל מוקף?

על פי משרד הבריאות – הסיכון להדבקה בוירוס הקורונה במרחבים ציבוריים סגורים הינו גדול יותר מהסיכון להדבקה במרחב הפתוח.

על כן, חיטוי נגד קורונה צריך להתבצע בצורה מקצועית, יסודית, ואיכותית. ריסוס נגד קורונה או חומר חיטוי לקורונה הם לא בהכרח הפתרון היעיל והמקיף ביותר עבורכם ועבור עובדיכם. במיוחד בשביל כך, וכדי למנוע זיהום כימיקלי, וירוסים, חיידקים, עובש, זיהום ביולוגי, וריחות רעים, פותחה טכנולוגיית ההידרוקסיל המיוצרת בשיטה טבעית.

אנחנו יכולים להיות גאים ולהגיד שכבר היום נהנים מהטכנולוגיה החדשה שלנו עשרות חברות ומוסדות ברחבי הארץ. גם אתם רוצים לבצע חיטוי תעשייתי בעסק שלכם? כל שתצטרכו לעשות הוא ליצור אתנו קשר עוד היום ואנו נעמוד לשירותכם בשמחה רבה. אנו מעמידים לרשותכם את כל הטכנולוגיות החדשות ביותר שיש שברשותנו כדי לדאוג לבריאותכם ולבריאות העובדים שלכם.  

איך טכנולוגיית הידרוקסיל יכולה לשמש בתור חיטוי לקורונה במפעלים ומשרדים

כנראה שאף אחד מאתנו לא יישכח את שנת 2020. שנה שהתחילה עם ציפיות גדולות והסתיימה במשבר חובק ארצות ויבשות. נגיף הקורונה משפיע עלינו בדרכים שלא יכולנו לדמיין בעבר. הבריאות שלנו במקום העבודה ובמרחב הציבורי עלתה על סדר היום. היום, יותר מתמיד אנחנו לא יכולים שלא לשים דגש על מתן תשומת לב בכל הקשור באיוורור והנדסה של מרחבים תעשייתיים באופן שיתאים למצב החדש. כמו פטריות אחרי הגשם אנו עדים להופעה גדלה והולכת של מנהלים המשנים את אופן העבודה במשרדים ובמרחבים המשותפים של מקומות העבודה. מילים כמו מסנני אוויר, מערכות סינון אוויר מערכות סינון אוויר לתעשייה, נזרקות לאוויר כאילו היו שם מאז ומעולם.

אנחנו ב- MSGROUP עוסקים בנושא חיטוי קורונה למפעלים ומשרדים כבר תקופה ארוכה.

חשבו על כך, זה נשמע הגיוני שאנחנו מבלים שעות רבות בין כותלי משרד, מוקפים באנשים רבים כל כך, כל הזמן ובכל זאת המשרד או חלל מוקף לא עובר חיטוי יסודי כמעט אף פעם? . הרי, עוד לפני שווירוס  הקורונה נכנס לחיינו בסערה ידענו כי מקום העבודה הוא לא פחות ממדגרת ווירוסים ענקית. חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים וחיטוי מוסדות זו הדרך שלנו, כמנהלים לשמור על בריאות העובדים שלנו כל זמן שהם שוהים בעבודה, כלומר, כאשר הם תחת האחריות שלנו. לנו, ב- MSGROUP טכנולוגיה ייחודית, ירוקה, המאפשרת חיטוי משרדים. הטכנולוגית הידרוקסיל מאושרת על ידי ה- FDA האמריקאי שהכריז כי הטכנולוגיה החדשה הזו מנטרלת כמעט במאה אחוז את הווירוסים הנמצאים בחלל האוויר. כמו כן שימוש בטכנולוגיה מנטרל ריחות רעים, בלי להוציא אף עובד מהמשרד.

המגיפה העולמית כבר פגעה לנו בפרנסה פגיעה אנושה. אתם כמנהלים בוודאי לא יכולים להרשות לעצמכם טיפול לא ראוי בנגיף במקום העבודה. התפקיד שלכם הוא למצוא את הדרך לבצע חיטוי נגד קורונה בצורה הטובה והבטוחה ביותר. המטרה היא לא רק להגן על העובדים בעזרת חיטוי נגד קורונה, אלא גם לשמור עליהם מתופעות הלוואי האפשרויות של ביצוע חיטוי כזה.

רוצים לשמוע עוד על הטכנולוגיה הידרוקסיל החדשה שלנו? מחפשים חומר חיטוי נגד קורונה שלא מפיץ בתמורה כימיקלים רעילים? המאמר הזה הוא בשבילכם.

למה חשוב להקפיד על חיטוי משרדים? ואיך כל זה קשור לנגיף הקורונה?

נטרול והשמדת וירוסים וחיידקים – ווירוסים וחיידקים הם חלקיקים קטנים הנמצאים בחלל האוויר. ישנה כמות אינסופית של ווירוסים בעולם. לחלקם בני אדם רגישים יותר ולחלקם פחות. כאשר אנו מדברים על חיטוי תעשייתי אנו לא בהכרח מתכוונים דווקא לחיטוי נגד ווירוסים שפוגעים בבני אדם. חיטוי תעשייתי יכול להיות גם עבור חלל בו שומרים מוצרי מזון לדוגמא, או במקרה של חיטוי למפעלים, מדובר על חיטוי שתפקידו להגן על הציוד וכן הלאה.

הבעיה בווירוסים היא שאנחנו לא רואים אותם. למה זו בעיה ? כי לא פעם, אנחנו כמנהלים, שוכחים לטפל בהם ולראות בהם מפגע בטיחותי ובריאותי לכל דבר. אולי, במובנים מסוימים, טוב שנגיף הקורונה בא לחיינו. שכן הוא הפך את כולנו מודעים יותר ומכירים באותם ווירוסים בלתי נראים שיכולים, מסתבר, להביא ללא מעט נזק. טכנולוגיית ה- ODOROX היא למעשה טכנולוגיה שמטרתה לנקות את האוויר מאיומם של אותם ווירוסים מסתוריים. בין היתר, הטכנולוגיה יכולה להגן על העובדים שלכם גם נגד קורונה.

אז למה לבחור בנו הידרוקסיל ישראל?

  1. כי הטכנולוגיה שלנו ירוקה: בניגוד לחומרי חיטוי אחרים, אנחנו משתמשים בטכנולוגיה ידידותית לסביבה. אנחנו לא מפזרים סתם כך כימיקלים לחלל האוויר. הטכנולוגיה שלנו ייחודית. אם תבחנו את הנושא מקרוב תגלו כי פעולה של חיטוי משרד כזה או אחר לא פעם כוללת הוצאה של כל העובדים, שמירה על חלל ריק, כל זה כדי לאפשר פיזור של חומרים כימיקלים בלי לפגוע בעובדים של המשרד. אבל כולנו יודעים שמשהו מהחומרים הללו נשאר לאחר מכן. אם זה במשרד ואם במפעל. ולכן, היה לנו חשוב להיעזר בחומרים טבעיים שיתנו עבודה מצוינת בלי לפגוע בבריאותם של אלו שצריכים לחזור לעבוד בחלל שעבר חיטוי.
  2. כי אתם יכולים להתאים את הטכנולוגיה לצרכים שלכם: תסכימו אתנו שצרכים של חברת הייטק לא דומים לצרכים של נגרייה. מדובר בחללים שונים שצריכים לקבל יחס שונה לפי הגודל שלהם, הציוד המאוחסן בהם ועוד. אצלנו תוכלו לקבל שירות מקצועי עבור מגוון רחב של חללי עבודה. באופן כזה שיתאים לכם במדויק.
  3. כי אנחנו מעסיקים את האנשים הכי טובים בתחום: אנחנו גאים לומר כי אצלנו ב- MSGROUP  לא מתפשרים ולוקחים את האנשים הכי מוכשרים לביצוע העבודה. אנחנו מעסיקים אנשים כמו ד"ר איתן ישראלי, מי שהיה יו"ר האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגית, יוסי מנור, מנהלו של המרכז לנגיפים לשעבר ועוד. הבריאות שלכם ושל העובדים שלכם חשובה לנו. לכן, חשוב לנו להעסיק את האנשים שידעו לשמור עליה בצורה הכי טובה.
  4. כי המוצר מאושר על ידי ה- FDA: אנחנו למעשה משמשים כמשווקים הבלעדיים בישראל של מוצרי PYURE  האמריקאים. מדובר על מוצר חדשני שמופיע בישראל לראשונה. המוצר עבר תהליך אישור קפדני על ידי ה- FDA וכמו כן, מוכר כיעיל, אפקטיבי ומומלץ על ידי רופאים רבים בתחום.  
  5. כי הוא מנטרל ריחות רעים: זו אמנם לא מטרתה הרשמית של הטכנולוגיה. אבל מכיוון שזו שואבת את הווירוסים מחלל האוויר, הועל היוצא שלה הוא- נטרול של ריחות רעים. לא פעם תופתעו לגלות, אחרי שהעובדים שלנו בשטח יעשו את החיטוי כי האוויר מרגיש נקי יותר. אם תראו עובש נעלם מהקירות, אז כן, גם זו תוצאה של השימוש בטכנולוגיה החדשה של MSGROUP .

אתם מחפשים חיטוי לקורונה איכותי ואפקטיבי שישמור על בריאות העובדים שלכם לאורך כל התהליך, דברו אתנו

כאמור, אנחנו ב- MSGROUP רוצים בראש ובראשונה לשמור על הבריאות שלכם. היום, יותר מתמיד אנחנו לא יכולים להתעלם מהחשיבות הגדולה כל כך של הקפדה על חיטוי במקום העבודה.

כאשר אומרים לנו 'חיטוי לקורונה' אנחנו בדרך כלל חושבים על אותן תמונות מסין שהופיעו בעולם עם פרוץ המגיפה. אותן תמונות בהן אנשים חסינים מכף רגל ועד ראש ערכו חיטוי אגרסיבי בכל מקום.

האמת היא שחיטוי לקורונה יכול להיות תהליך פשוט בהרבה. השימוש בטכנולוגיה החדשה מבטיח לכם חיטוי איכותי ואפקטיבי בלי להוציא את כל העובדים מהמשרד ובלי להפריע בשגרת יומכם בפעילות השוטפת.

אנחנו גאים לספר שכבר היום נהנים מהטכנולוגיה החדשה עשרות גני ילדים, מוסדות וחברות ברחבי הארץ. רוצים גם אתם לקבל חיטוי לקורונה במקום העבודה?  כל שעליכם לעשות הוא ליצור אתנו קשר עוד היום ונעמוד לשירותכם בשמחה. מעמידים לרשותכם את כל הטכנולוגיה שברשותנו. כדי שיחד נוכל לנצח את המגיפה.