חיטוי חלל מוקף – תקנות בטיחות ביולוגית בחללים סגורים

חשבתם פעם כמה שעות בחודש או בשנה אנחנו מעבירים במשרד/ מפעל או כל חלל סגור שאנו עובדים בו? אנחנו מוקפים בכל כך הרבה אנשים כל הזמן ובכל זאת המשרד לא עובר אוורור, טיהור, חיטוי מווירוסים או מחיידקים, עובש או נטרול ריחות רעים.  עוד לפני שנגיף הקורונה הגיע אלינו ידענו כי מקום העבודה הוא לא פחות ממדגרת ווירוסים עצומה. חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים, וחיטוי מוסדות זו הדרך שלכם כמנהלים לשמור על העובדים ועל בריאותם בכל זמן שהם נמצאים בעבודה, כלומר, כל עוד הם תחת אחריותכם.

ב- MSGROUP אנחנו מחזיקים בטכנולוגיה ירוקה ייחודית אשר מאפשרת חיטוי תעשייתי כמו חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים, חיטוי מוסדות, וכן חיטוי נגד קורונה. הטכנולוגיה מאושרת על ידי ה- FDA האמריקאי אשר הודיע כי הטכנולוגיה החדשה שלנו מנטרלת כמעט במאה אחוז את הווירוסים הנמצאים בכל חלל האוויר. כמו כן השימוש בטכנולוגיה מאפשר גם נטרול ריחות רעים אשר יכולים להגיע מכל מקום, אפילו מתעלות מיזוג אוויר.

אולי זה יפתיע אתכם, אך זרימת האוויר בחלל משפיעה רבות על העובדים, הלקוחות והבעלים של העסקים במשרדים או במפעלים. כל זאת בנוסף לריחות, גזים, ווירוסים וחיידקים הנפלטים מהמכשירים השונים הפועלים בחלל באופן שוטף. גם תעלות מיזוג אוויר, מדפסות וכדומה עלולים להוביל להרעלה וזיהומים בקרב העובדים הנוכחים. אנו צריכים לדעת שבתור מעסיקים ומנהלים מדובר בחשיבות עליונה ויש לנו את האחראיות הבלעדית לשמור על בריאותם ואיכות חייהם של עובדינו.

אז מהו חלל מוקף?

חלל מוקף מוגדר כחדר, תא, מכל, בור, מעבר לאדים, או כל חלל אחר בו מתקיימת תעסוקה ועבודה. בדרך כלל נדרשת עבודה בחלל מוקף בו עלולים להיווצר אדים מסוכנים היכולים להזיק לאדם העובד בתוכו. בחלל מוקף, האוורור הקלוקל (בדרך כלל) מאפשר התפתחות אטמוספרה מסוכנת, במיוחד אם מדובר בחלל קטן. לא תמיד הסכנות ברורות והן עלולות להשתנות מכניסה אחת לשנייה. הפקודה לבטיחות קובעת כי יש לפעול על מנת לסלק את האדים המסוכנים ואין לעבוד בחלל עד שהוכח כי אין במקום המוקף אווירה מסוכנת.

אנו ב MSGROUP פיתחנו מערכת ייחודית ויוצאת דופן אשר משמידה חומרים רעילים, חיידקים ווירוסים באוויר החלל הסגור ובנוסף מנטרל ריחות רעים ועובש. כל זאת באמצעות שיטה ייחודית וטבעית לחלוטין. הטכנולוגיה שאנו מציעים הופכת ונהיית רלוונטית במיוחד בתקופה הנוכחית בה וירוס הקורונה מאיים על אוכלוסיות רבות, וכן באמצעותנו טכנולוגיות לחיטוי נגד קורונה.

העולם המודרני הביא את האדם המערבי לצורת חשיבה שבה הוא מעדיף כמות על איכות. העדפת רצונות אנושיים על חשבון צרכים אנושיים יצרו תחלואות חדשות שמקורן בתכנון לקוי, שימוש תכוף בחומרים מסוכנים והעדפת שיקולים כלכליים על שיקולים בריאותיים.

בעולם המתועש והמודרני נוצרו תנאים חדשים שהביאו ליצירת תסמונת הבניין החולה.

מהי תסמונת הבניין החולה?

כולנו נמצאים מדי יום במשך שעות ארוכות בחללים סגורים, ואנו נושמים את אותו האוויר שוב ושוב. האוויר הזה הוא אינו נקי ואפילו דיי מזוהם. תסמונת הבניין החולה היא מצב בריאותי אשר נגרם מהימצאות בתוך חלל בניין או סוג אחר של חלל סגור.

הבניינים המסחריים-תעשייתיים המודרניים לוקים בתחלואה רבה אשר נובעת מתכנון לקוי ואי התחשבות בגורמים אנושיים. אלפי בניינים ברחבי העולם, גורדי שחקים במיוחד, מאכלסים מיליוני עובדים החווים את תסמונת הבניין החולה.

תופעה זו ידועה בכל העולם ומכונה בהגה המקצועי- “תסמונת הבניין החולה”. ע”פ הערכת ארגון הבריאות העולמי (WHO) כ-30% מהמבנים המשרדיים מוגדרים כ”חולים”.

גורם מספר אחד לתופעה הם ריפודים, שטיחים ומשטחים המחוברים לקירות ולרצפה בעזרת דבקים אפוקסים אשר משחררים מזהמים כימיים מעוררי מחלות, וירוסים, חיידקים ועובש. דבקים אלה שבאים במגע עם חום או עם תנאים אחרים עוברים שינויים כימיים הגורמים להם להדיף מולקולות רעילות לחלל החדר.

במהלך יום העבודה האוויר סופח אליו חומרים שונים כמו עשן, גזים, כימיקלים, תרכובות אורגניות, עובש, פטריות וגם וירוסים, חיידקים ונגיפים. כל אלה אינם תורמים לבריאותנו ואפילו גורמים לנו לחלות.

מהם הגורמים של תסמונת הבניין החולה?

תעלות מיזוג אוויר סגורות-  זרימת האוויר מתעלות מיזוג האוויר מהווה קרקע פורייה לתרבית של מזהמים ביולוגיים שונים ולבתי גידול של וירוסים וחיידקים אלימים הפוגעים בדרכי הנשימה.

מזהמים כימיים פנימיים – ריפודים, חומרי ניקוי, שטיחים עם דבק אפוקסי, מכונות צילום והעתקה, מטהרי אוויר מסוימים, עשן סיגריות וכו'.

מזהמים כימיים חיצוניים – כלי רכב באזור המבנה. כמו כן, מפעלים ועסקים אשר פולטים מזהמים כאלו ואחרים.

מזהמים ביולוגיים – חיידקים, תולעים, וירוסים, פטריות, עובש ועוד. המקור ממנו הם מגיעים הוא תוך מבני ויכול להיות תוצאה של מים עומדים במערכות אוורור, קירות, שטיחים וריפודים לחים באופן קבוע, מכרסמים, חרקים ועופות בחלקים שונים של המבנה. ברוב המקרים מזהמים ביולוגיים יותר מסוכנים ממזהמים כימיים משום שהשפעתם עלולה להיות מיידית ולגרום למחלות קשות וארוכות טווח.

תאורה לקויה – שימוש גורף בתאורה פלורוסנטית זולה.

טמפרטורה – בקיץ הקירור חזק מדי ובחורף החימום גם הוא חזק מדי.

על פי תקנות הבטיחות- ההמלצה על דרכי פעולה להפחתת הזיהום ושיפור איכות האוויר בחלל המוקף דורשת פעולות חיטוי וניקוי, טיפול במערכת האוורור וכדומה.

MSGROUP ישראל מספקת שלל מוצרים טכנולוגיים המבוססים על ייצור של הידרוקסילים.  הידרוקסיל הן מולקולות הנוצרות באמצעות לחות באוויר אשר משתלבת עם אור השמש וכך השילוב יוצר טיהור וחיטוי של המערכות והסביבה הטבעית. הידרוקסיל הוכרז על ידי ה- FDA כמנטרל וירוסים עמידים וחיידקים ב-99.9% מהמקרים.  מה שמייחד את המערכות שלנו זה שאנו מצליחים לתרגם את יכולות החיטוי של השמש אל החללים הסגורים ומצליחים באופן טבעי לייצר חומר חיטוי טבעי ואפקטיבי אשר יכול לשמש חיטוי תעשייתי, חיטוי מוסדות, חיטוי משרדים, חיטוי מפעלים ואפילו חיטוי נגד קורונה.

כשאנחנו מדברים על חיטוי תעשייתי אנחנו לא בהכרח מדברים על חיטוי נגד ווירוסים שעלולים לפגוע בבני אדם. חיטוי תעשייתי יכול להיות מיועד לחלל שבו שומרים מוצרי מזון, או במקרה של חיטוי למפעלים, יכול להיות חיטוי שתפקידו להגן על הציוד וכן הלאה.

מערכותינו בMSGROUP  הן מערכות מתקדמות ומפותחות אשר פונות בעיקר למגזרים העסקיים. אנו מתמחים בהשמדת חיידקים ווירוסים בחללים גדולים, נטרול ריחות ועובש וכמו כן, בחיטוי נגד קורונה. התקהלות הלקוחות והעובדים שלכם, לצד המכשור הפעיל בחלל כמו מערכות מיזוג אוויר תעשייתי, מפוחים תעשייתיים, מדחסי אוויר, ונטה תעשייתית, מכונות אריזה וכו' עלולים לפלוט חומרים מזיקים אשר יכולים לפגוע במצב הבריאותי של הלקוחות והעובדים שלכם. לכן, במידה ואתם מנהלים עסק משרדים גדולים, מפעלי מזון, משרדי הייטק, מפעלי תרופות וכדומה, והייתם רוצים למנוע מהעובדים והלקוחות שלכם חשיפה אל מחלות ונגיפים, כגון נגיף הקורונה, אנו מציעים פתרון איכותי ויעיל אשר יספק עבורכם שקט נפשי.

מה לגבי קורונה בחלל מוקף?

על פי משרד הבריאות – הסיכון להדבקה בוירוס הקורונה במרחבים ציבוריים סגורים הינו גדול יותר מהסיכון להדבקה במרחב הפתוח.

על כן, חיטוי נגד קורונה צריך להתבצע בצורה מקצועית, יסודית, ואיכותית. ריסוס נגד קורונה או חומר חיטוי לקורונה הם לא בהכרח הפתרון היעיל והמקיף ביותר עבורכם ועבור עובדיכם. במיוחד בשביל כך, וכדי למנוע זיהום כימיקלי, וירוסים, חיידקים, עובש, זיהום ביולוגי, וריחות רעים, פותחה טכנולוגיית ההידרוקסיל המיוצרת בשיטה טבעית.

אנחנו יכולים להיות גאים ולהגיד שכבר היום נהנים מהטכנולוגיה החדשה שלנו עשרות חברות ומוסדות ברחבי הארץ. גם אתם רוצים לבצע חיטוי תעשייתי בעסק שלכם? כל שתצטרכו לעשות הוא ליצור אתנו קשר עוד היום ואנו נעמוד לשירותכם בשמחה רבה. אנו מעמידים לרשותכם את כל הטכנולוגיות החדשות ביותר שיש שברשותנו כדי לדאוג לבריאותכם ולבריאות העובדים שלכם.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *