אודות צוות ההגנה

המותג HYDROXYL IL הוקם ע"י היזם חיים קרנדג'י, הבעלים של חברת הידרוקסיל ישראל בע"מ. החברה היא המפיצה והיבואנית הבלעדית בישראל של המותג PYURE האמריקאית לייצור מערכות הגנה טבעיות לחללים סגורים.

הצוות שמלווה את המותג HYDROXYL IL מורכב מאנשי בטחון, מדענים, וירולוגים וזיהומולוגים מהטובים ביותר בישראל, והם אלו שלקחו את הנושא של בטיחות ביולוגית בחללים סגורים והחליטו לעבוד למענו.

יו"ר החברה הוא איש העסקים אודי שני, מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר. מג'ר יוסי מנור, מקימו ומנהלו הראשון של המרכז הארצי של משרד הבריאות לנגיפים בסביבה יהיה יועץ המדע של החברה. את החברה מלווים מהפן המדעי גם שני בכירים במערכת הבריאות. ד"ר איתן ישראלי, יו"ר האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגיות ויועץ מהמרכז למחלות אוטואימוניות בבית חולים שיבא, יהיה יועץ לבטיחות הביולוגית של החברה.

הצוות המדעי של החברה עבד רבות על למידת הטכנולוגיה האמריקאית וגילה שפריצת הטכנולוגיה לחיטוי חללים והגנה קבועה יכולה להביא פתרון של חיטוי בנוכחות בני אדם באופן קבוע ולא נקודתי, והיכולת הבלעדית לתהליך מתקיים רק ע"י יצור חומר ההידרוקסיל בתהליך טבעי ע"י הלחות.

מחקרים ולמידה מתמשכת מאשרים את היתרונות של החברה על פני אחרים בתחום. היתרון הבולט ביותר של החברה הוא חיטוי טבעי, קבוע ומתמשך ללא כל סיכון לחיי אדם אשר מאושר ע"י גופים רגולטורים אמריקאים (FDA)  ואירופאים (CE).

טיהור חיטוי חללים

מכאן נכנסת לצוות החברה האחריות האישית והחשיבות הרבה להגנה בתוך חללים סגורים. חיי אדם הם ערך עליון. חברת "בית מארח MSGROUP בע"מ" חתמה הסכם בלעדיות עם חברת PYURE CO האמריקאית לישראל בתור המפיצה הבלעדית בישראל.

מערכות החברה הן מערכות החיטוי מהמתקדמות בעולם והן מטהרות את האוויר ומשמידות נגיפים וחיידקים בחללים סגורים על ידי הפקת החומר הפעיל הידרוקסיל, חומר טבעי הקיים באטמוספירה. פריצת הדרך הטכנולוגית עבור הגנה מפני וירוס הקורונה באוויר בחללים סגורים נמצאת כאן בישראל ומאושרת ע"י FDA.

"המטרה שלנו מאוד ברורה, והיא להגן על חיי אדם בחללים סגורים מאיומים מיקרוביולוגים" מסביר מייסד החברה חיים קרנדג'י.

פרופסור נתי קלר, לשעבר יו"ר האיגוד הישראלי למחלות זיהומיות: "לאחר שקראתי וקיבלתי את כל החומרים שעמדו לרשותי- תוצאות ניסויים גנריים במכשור, אישור CE על בטיחות ,אישור FDA על בטיחות וכל חומרי הרקע על החברה מחוללי ההידרוקסיל של חברת PYURE – ODOROX, מדובר במערכות טיהור אוויר אשר מפיקות רדיקל הידרוקסיל מהלחות שבאוויר ובאמצעותן הוכח בניסוייים במעבדות בלתי תלויות שאושרו ע"י ה FDA לנטרל כימיקלים שונים באוויר ולנטרל חיידקים, וירוסים ונגיפים מסוגים שונים הכוללים חידקיים גרם חיובים, חיידקים גרם שלילים ועובשים. טכנולוגית PYURE מספקים פתרונות הגנה מידיים וקבועים למאבק באיכות אוויר ירודה בגלל חיידקים, וירוסים, עובש, תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) וריחות פוגעניים. אישורי הבטיחות של הרשויות הרגולטוריות, הן האירופאיות והן האמריקאיות מאפשרות את הפעלת המכשור בחללים סגורים בנוכחות בני אדם."

מדען ראשי בחברה מ.ג.ר יוסי מנור לשעבר מנהל ומקים המעבדה לנגיפים של משרד הבריאות: "הגישה החדשנית לשימוש בטכנולוגיה של הידרוקסילים לטיפול, הגנה והשמדה קבועה של וירוס SARS -COV-2 COVID-19 .

עפ"י מחקר וניסוי שנערך בארה"ב ע"י מעבדה מוסמכת, הצהרה זו מתייחסת לניסוי שבוצע. בחדר בה מותקנת מערכת טיהור אוויר ומשטחים של PYURE ODOROX המערכת מפחיתה את חיוניות המיקרואורגניזם (חיידקים, נגיפים, עובשים, פטריות). בניסוי הוכיחו האמריקאים הפחתה של חיוניות נגיף הקורנה בלפחות 99% תוך 20 דקות ובפעילות מתמשכת של המערכת, הפחתת הזיהום באוויר לערך אפסי (בלתי ניתן למדידה). הפחתה של 99% בזיהום הנגיפים COVID-19 על משטחים תוך 60 דקות ולאחר עבודה מתמשכת של שלוש שעות לא היה ניתן למצוא את נגיפי הקורונה בחיים."

חיטוי חלל מוקף

מתוך חוות הדעת על יעילות מכשיר MDU-RX בהפחתת זיהומים בנגיף הקורונה , SRS-COV-2 של ד"ר איתן ישראלי, יו"ר הבטיחות הביולוגית בישראל : "הניסויים בוצעו בשלוש חזרות וניסוי בקרה בחדר בעל נפח של 40 מטר, שיטות הריסוס, הדגימה והאנליזה היו תקינות ובאיכות מקצועית גבוהה."

הניסויים הוכיחו הפחתה של חיוניות נגיף הקורונה באוויר בכ- 99% תוך 20 דקות מהיווצרות הזיהום. בפעילות מתמשכת של המערכת הזיהום הושמד לערך אפסי בלתי ניתן למדידה. לאחר שלוש שעות של פעילות לא ניתן היה לאתר בחלל נגיפי קורונה חיים.

ד"ר איתן ישראלי מוסיף: "בחדרי חולי קורונה – שבהם הוכחה הידבקות של אנשי צוות, או בחללים אחרים העלולים להכיל ריכוזים גבוהים של מזהמים, למערכת ההידרוקסיל של PYURE יהיה אפקט הגנה משמעותי וקבוע להפחתה של הידבקויות בוירוס הקורונה בחללים סגורים. טכנולוגית ההידרוקסיל הינה פירצת דרך מדעית אשר מפחיתה משמעותית את ריכוז המיקרואורגניזמים באוויר לרמות מקובלות ובטוחות בחללים סגורים ציבוריים ופרטיים".